Kolmapäeval, 20. jaanuaril ehiti Tallinna Linnupesa lasteaia territooriumil mägimänd ning kaks põõsast helkuritega.
Idee puudele helkureid riputada tuli meedia vahendusel. Lõppenud aastal avasid oma helkuripuu nii pärnakad kui ka Tallinnas, Kristiine linnaosas elavad inimesed. Idee generaatoriks Linnupesa lasteaias oli Päikesekiire rühma õpetaja Liis.
Mis on helkuripuu mõte? Kellel on kodus helkureid üle, võib need puule riputada ning kellel on helkur puudu, saab selle endale puult võtta.
Mõtlesimegi siis, et miks mitte seda ka meie toredas lasteaias proovida.
Rühmaõpetajad informeerisid vanemaid ning kolmapäeva, 20.jaanuari hommikul tulidki paljud lapsed üleliigne helkur näpus. Tublimad olid kodus ise helkureid meisterdanud.
Lapsed teadsid väga hästi, miks helkureid vaja on. Mitmed lapsed oskasid öelda, et helkur hakkab helkima siis, kui autotuled sellele peale paistavad ning tänu sellele on tee ääres kõndiv inimene juba kaugelt näha.
Tublid õpetajad olid lastega sel teemal hommikuringis arutlenud ning helkuripuu juurde tuldi juba taskulampidega, et näha, kuidas see helkimine siis ikka päriselt välja näeb.
Õhtul koduteele astuvad lapsed kutsusid ka oma vanemad helkuripuu juurde ning rääkisid, miks on helkurid vajalikud. Loodame, et tänu sellele on nüüd meie lasteaialastel alati meeles, et helkur peab pimedal ajal meie riideid ehtima.
Tavaliselt algavad helkurikampaaniad juba sügisel koos pimeda ajaga ning kõik veel mõtetes suves. Meie otsustasime oma helkuripuu avada just nimelt jaanuaris. Saatsime jõulukuused ära ja avasime helkuripuu! Helkuripuuga tahame tuletada meelde, et pime aeg ei ole veel läbi ning helkur on väga tähtis abimees.